Co wziąć pod uwagę przed zakupem leżaka ogrodowegoKrzesło ogrodowe to wygodny i stylowy sposób na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Leżak ogrodowy to bardziej luksusowa alternatywa dla tradycyjnego krzesła. Przeznaczony jest dla tych, którzy chcą odpocząć i podziwiać krajobrazy. Jeśli szukasz nowego krzesła ogrodowego lub leżaka, przed zakupem powinieneś rozważyć kilka rzeczy. Przed zakupem musisz zastanowić się, jaki rodzaj mebli ogrodowych chcesz. Do wyboru leżak, krzesło ogrodowe lub stół i krzesła. Będzie to zależeć od wielkości ogrodu i czasu spędzanego na świeżym powietrzu.

Najlepsze leżaki ogrodowe z tworzywa sztucznego

Troski i uwagi wymaga nie tylko ogród, ale także meble ogrodowe. Istnieje wiele różnych rodzajów leżaków ogrodowych do wyboru, ale jest kilka punktów, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie.

  • Rodzaj materiału: najczęstszymi materiałami na leżaki ogrodowe są plastik i drewno. Plastik jest tańszy, ale jego czyszczenie może być trudniejsze. Drewno może być droższe, ale trwa dłużej niż plastik i jest łatwiejsze w utrzymaniu.

  • Rozmiar: jeśli masz duży ogród lub wiele osób w rodzinie, musisz rozważyć zakup większego leżaka, który pomieści jednocześnie więcej osób. Jeśli masz małą przestrzeń lub niewiele osób, możesz zamiast tego wybrać coś mniejszego.

  • Kolor: to może wydawać się oczywiste, ale przed zakupem zastanów się nad kolorem leżaka, ponieważ czasami może on kolidować z kolorystyką w Twoim ogrodzie

Jak wybrać najlepsze leżaki ogrodowe?

Wybór odpowiednich leżaków ogrodowych nie jest łatwym zadaniem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Najważniejszym czynnikiem do rozważenia jest jakość materiałów użytych do produkcji leżaków. Nie powinieneś wybierać niczego mniej niż 600D PVC lub 600D poliester, ponieważ te materiały są wystarczająco mocne i trwałe, aby wytrzymać nawet najtrudniejsze warunki pogodowe. Kolejną rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę, jest nośność krzesła, ponieważ jeśli nie jest w stanie utrzymać Twojej wagi, nie warto go kupować. Nośność powinna wynosić co najmniej 150 funtów, a na krześle powinna znajdować się etykieta z tą informacją.

Jak znaleźć idealny leżak ogrodowy?

Idealny leżak ogrodowy to nie tylko wygoda, ale także styl i estetyka. Leżak powinien być łatwy w montażu, mieć wygodne i podtrzymujące siedzisko oraz być trwały. Komfort na leżaku osiąga się dzięki zastosowaniu nadmuchiwanego materaca lub podkładki. Wysokość oparcia powinna umożliwiać łatwe czytanie lub oglądanie bez garbienia się. Podłokietniki powinny zapewniać podparcie ramion podczas leżenia. Trwałość w leżaku jest osiągnięta dzięki materiałom, które są odporne na promienie UV, wodę i wiatr. Dobry materiał będzie również odporny na rozwój pleśni na jego powierzchni oraz insekty.

 

Autorka